"Abencerraje i piękna Haryfa", utwór anonimowego pisarza, należy do najsłynniejszych dzieł "Złotego Wieku" literatury hiszpańskiej.
Alonuszka. Rosyjskie baśnie ludowe Spis treści:ŚnieżkaSrebrny talerzyk i soczyste jabłuszkoNiedźwiedź MiszkaAlonuszka i IwanuszkaCud-Maria Długowłosa i WaniuszkaHawroszeczkaMrozikDzikie gęsiWładca wód i Helena Mądra
Edda starsza, Edda poetycka – najstarszy zabytek piśmiennictwa islandzkiego, datowany na IX wiek n.e. Składa się z 29 pieśni, z których 10 było poświęconych bogom (mityczne) oraz 19 poświęconym bohaterom i wojownikom...
Akadyjski epos opisujący poszukiwanie przez legendarnego Gilgamesza, władcę sumeryjskiego miasta Unug, tajemnicy nieśmiertelności. Epos ten – zawierający między innymi opis potopu...
Niewielka „poczytajka” dla maluchów z tekstem popularnej piosenki przedszkolnej. Wielki walor tej książeczki stanowią piękne, patchworkowe ilustracje.
Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej uchwalona przez Sejm Ustawodawczy w dniu 22 lipca 1952 r.
Konstytucja Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej uchwalona przez Sejm Ustawodawczy w dniu 22 lipca 1952 r.
Opowiadanie Sindbada Żeglarza o jego siedmiu morskich przygodach jest jedną z opowieści Księgi 1001 nocy, a ukazuje ono niezwykły, zadziwiający świat wysp Oceanu Indyjskiego.
Księga Hioba to księga dydaktyczna, inaczej mądrościowa. Zgodnie z powszechnym poglądem biblistów powstała ona w V-III w.p.n.e. po zburzeniu Jerozolimy i po okresie niewoli babilońskiej Hioba można uważać za prefigurację Chrystusa.
Przekład z hebrajskiego i przedmowa Czesław Miłosz. Edycje znanych ilustratorów. Projekt okładki Roman Cieślewicz.
Przekład z hebrajskiego i przedmowa Czesław Miłosz. Edycje znanych ilustratorów. Projekt okładki Roman Cieślewicz.
Przekład z hebrajskiego i przedmowa Czesław Miłosz.
Klasyka koreańskiej literatury, nieznanego autorstwa. Opowieść o trudnej miłości między kisaeng (koreański odpowiednik gejszy) a synem urzędnika.
Philogelos albo Śmieszek. Z facecji Hieroklesa i Philagriosa
Pieśń o Rolandzie (fr. La Chanson de Roland) – francuska pieśń, najstarszy i najbardziej znany francuski epos rycerski, należący do tzw. chansons de geste (pieśni o bohaterskich czynach)...
"Pieśń o Rolandzie" i "Dzieje Tristana i Izoldy" to dwa nieśmiertelne arcydzieła francuskiej literatury wieków średnich.
"Pieśń o Rolandzie" i "Dzieje Tristana i Izoldy" to dwa nieśmiertelne arcydzieła francuskiej literatury wieków średnich.
W książce znajdują się cztery ludowe baśnie rosyjskie: Piórko Finista Jasnego, Cud-Sokoła; Maria Mariewna; Wasylisa Pięknolica; Królewna w żabę przemieniona. Każda z nich jest pięknie ilustrowana.
Statut Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej z uzupełnieniami i poprawkami uchwalonymi przez X Zjazd PZPR
Polski przekład staroirlandzkiego poematu epickiego pisanego prozą. Jest to opowieść o wojnie wypowiedzianej przez władców Connacht, królową Medb i jej małżonka Aililla, Ulatom, ludowi...
"Tybetańska księga umarłych" to starożytny, buddyjski tekst, który traktuje o naturze umysłu i jego przejawach doświadczanych jako obiektywie istniejące światy. Szczegółowo opisuje on wizje, które pojawiają się po śmierci, gdy świadomość nie jest już dłużej związana z ciałem...
Zbiór trzech erotyków, których akcja rozpoczyna się we Francji. Bohaterkami są trzy kobiety: Jacqueline, Mireille i Jeanine - zmysłowe, gorące i wyrafinowane. Każda o innych upodobaniach, wyglądzie, charakterze. Ich namiętne natury i specyficzne możliwości doprowadzają mężczyzn do szczytów uniesienia.