Używane
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Arcydzieła światowej architektury. Tom IV cz.2 po roku 1500
Dom stan surowy zbudujesz samodzielnie od fundamentów aż po dach.
Autor należy do grona najwybitniejszych specjalistów XX wieku zajmujących się sztuką i architekturą. I choć zmarł dwadzieścia lat temu, to jego pionierska i na wskroś nowoczesna praca nadal pozostaje jednym z najważniejszych podręczników akademickich dla przyszłych architektów, projektantów i historyków sztuki.
Spis treści:I. Warunki rozwoju ludowego budownictwa kaszubskiegoII. Zagroda chłopska na KaszubachIII. Dom mieszkalnyIV. Systemy konstrukcyjne domu mieszkalnegoV. Urządzenia ogniowe w domach mieszkalnychVI. Budynki i urządzenia gospodarczeWykaz informatorów z poszczególnych wsiWykaz nazw miejscowości według kolejności na mapieMapy 1-16Bibliografia.
Monografia pracy architektonicznej Biura Architektonicznego Barycz i Saramowicz w dziedzinie architektury willowej w latach 1997-2017.
Murator radzi 3/2000. 40 kroków do własnego domu
Les esglésies pre-romàniques de Bages, Berguedà i Cardener (Przedromańskie kościoły Bages, Berguedà i Cardener)
Domki jednorodzinne przykłady rozwiązań architektonicznych.
Der Zwinger. Ein Denkmal des Dresdner Barock
Chcę budować. Informator dla budujących indywidualnie.
Architektura jest tym co nas otacza i czego paradoksalnie nie dostrzegamy. Prezentowana książka Tadeusza Baruckiego obejmuje czasy od prehistorii do lat siedemdziesiątych.
Książka ta nie jest - w ścisłym tego słowa znaczeniu - historią architektury aczkolwiek poruszone w niej zagadnienia ujęte zostały w aspekcie historycznym. Poszczególne rozdziały obejmują kolejno wiek XIX i przełom wieku XIX i XX, następnie lata dwudziestolecia międzywojennego oraz okres po ostatniej wojnie światowej...
Maciej Nowicki - (ur. 26 czerwca 1910 w Czycie w Kraju Zabajkalskim na Syberii, zm. 31 sierpnia 1950 na Pustyni Libijskiej koło Wadi an-Natrun w Egipcie) – polski architekt i rysownik.
Autor przedstawia okres w architekturze świata od 1920 do 1970 roku. Wymienia i omawia poszczególne trendy i ruchy, nawiązuje do historii architektury twierdząc, że w jej rozwoju ważna jest ciągłość. Błyskotliwa analiza i krytyka oraz bogactwo materiałów składają się na pozycję nie tylko dla profesjonalistów.
Konstanty Mielnikow - (ur. 22 lipca?/ 3 sierpnia 1890 w Moskwie, zm. 28 listopada 1974 tamże) – rosyjski architekt modernistyczny i malarz, uważany za jednego z głównych przedstawicieli konstruktywizmu.
Książka zawiera krótki opis życia i prac Dominika Merliniego (pierwsze 35 stron). Pozostałą część książki wypełniają czarno-białe ilustracje (zdjęcia, rysunki, plany).
Bogato ilustrowana (fot. cz.b.) relacja architektoniczna z wyjazdu grupy polskich architektów do Włoch w 1956 r.