Nowy produkt
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Jak wyglądał świat radzieckiej nauki?
Kim byli, jak żyli i pracowali badacze uwikłani w stalinizm?
Jak udawało im się pełnić obowiązki badawcze pomimo osobistych traum?
Czy bycie humanistą, jak Michaił Bachtin, oznaczało coś więcej niż dziś?
W co przeistaczały się nasiona roślin zaszyte przez genetyka marzyciela w trzewiach zwierząt?
Kiedy automat Kałasznikowa nabrał terrorystycznego sznytu?
Książka opowiada o ikonach socjalistycznej nauki, o jej fenomenie, o wciąż niedocenianej roli radzieckich badaczy pomimo spektakularnych i bezprecedensowych osiągnięć potwierdzanych Nagrodami Nobla. O ludzkich wyborach, dążeniu do sukcesu, wierze w wartości wyższe i tryumf wiedzy, ale też o brudnym zaangażowaniu w politykę. Przedstawia sylwetki naukowców skazanych na zimnowojenną rzeczywistość ZSRR: ich życie, dokonania, porażki, sposoby radzenia sobie z opresyjnym systemem.
[z okładki]
Uwagi: nowa.
Ja to ktoś inny. Korespondencja Artura Rimbaud
Wielcy malarze. Ich życie, inspiracje i dzieło, nr 22. Caspar David Friedrich (1774-1840)
Biografia Bolesława Prusa (1847-1912), wybitnego polskiego prozaika i publicysty.
Relacje i wspomnienia o Wincentym Witosie, widziane oczami różnych ludzi, przeważnie, choć nie wyłącznie, życzliwych jego pamięci. Postać tego przywódcy wywoływała i wywoływać będzie jeszcze przez wiele lat sądy najprzeróżniejsze, z reguły mocno sprzeczne.
Wielcy malarze. Ich życie, inspiracje i dzieło, nr 24. Juliusz i Wojciech Kossakowie (1824-1899; 1856-1942)
W świetle wspomnień i innych dokumentów: [aneks], wybrał i oprac. Jan Borkowski
Relacje i wspomnienia o Wincentym Witosie, widziane oczami różnych ludzi, przeważnie, choć nie wyłącznie, życzliwych jego pamięci. Postać tego przywódcy wywoływała i wywoływać będzie jeszcze przez wiele lat sądy najprzeróżniejsze, z reguły mocno sprzeczne.
Barwna opowieść o życiu Matki Jezusa oparta o teksty Ewangelii i realia życia codziennego Palestyny.
Kornel Ujejski herbu Drużyna (ur. 12 września 1823 w Beremianach, zm. 19 września 1897 w Pawłowie) – polski poeta, publicysta społeczny, określany często „ostatnim wielkim poetą romantyzmu”.
Lone Voyagers. Academic Women in Coeducational Universities, 1870-1937
Józef W. Dyskant przedstawia w swoim debiucie literackim perypetie wojenne jednego z członków załogi „Daru Pomorza” — słynnej „białej fregaty”, którą wybuch wojny zaskoczył w rejsie dookoła świata...
Bez paszportu i dewiz. Wspomnienia 1939-1947
Życie bł. o. Pawła Manny założyciela Papieskiej Unii Misyjnej.
Książka napisana przez byłego narkomana, człowieka, który powoli topił się w narkotycznym bagnie, aby po kilkunastu latach przeciwstawić się podłemu losowi, niosącemu ze sobą jedną wielką tragedię. Niejednokrotnie stawał przed widmem własnej śmierci...
Teofil Łapiński był w całym słowa znaczeniu kondotierem. Nie miał żadnych ustalonych przekonań politycznych. Mógł iśc z "białymi" i "czerwonymi", z brudnymi i czystymi, należąc z urodzenia do szlachty galicyjskiej, z wychowania - do armii austriackiej, ciążył do Wiednia ... ( Aleksandr Hercen )
« Abel est nomade, berger, Caïn sédentaire, cultivateur. Le berger symbolise la veille, sa fonction est un constant exercice de vigilance : il est éveillé et il voit. Nomade, il est sans racines, il n’est jamais indigène mais toujours de passage. » Ainsi s’ouvre le livre de Pascal Wick...
Biografia Ojca Świętego na tle losów Polski i Polaków. Od dzieciństwa po pierwsze dni pontyfikatu Jana Pawła II. Prywatne zdjęcia Karola Wojtyły z lat dziecięcych, młodości i duszpasterzowania w Krakowie.
My Mother's Sabbath Days. A Memoir
Jego ojciec był dziennikarzem rosyjskiego pochodzenia, matka francuską artystką. Aktorstwa uczył się w London Theater Studio. Jako aktor zadebiutował, mając 17 lat. Swój pierwszy scenariusz "The True Glory" sprzedał jako dwudziestopięciolatek, a rok później nakręcił pierwszy własny film "School for Secrets".
Osiem lat w Warszawie (kronika)
Ostatni - trzeci - tom trylogii o wielkim artyście polskim XIX wieku Arturze Grottgerze.
Szaman morski – zbiór opowiadań Karola Olgierda Borchardta. W anegdotycznych opowiadaniach autor ukazuje postać Eustazego Borkowskiego, dowódcy polskich transatlantyków w dwudziestoleciu międzywojennym, zwłaszcza podczas jego służby na stanowisku kapitana SS „Kościuszko”.
Arcybiskup Zygmunt Szczęsny Feliński 1822-1895. Szedł do świętości, tracąc, ufny Bożej Opatrzności.
Autor - dziennikarz i literat - zięć Nikity Chruszczowa. Karierę dziennikarską zaczynał w "Kosmolskiej Prawdzie", gdzie przeszedł wszystkie szczeble aż do stanowiska redaktora naczelnego
Sprawa Francoise Claustre - opis dramatycznych losów francuskiej etnografki, zatrzymanej jako zakładniczki przez powstańców w Czadzie (20 kwietnia 1974 r.).
Admirał i kochanek - Horatio Nelson