skup ksiązek

Antykwariat „Bliskie strony” skupuje książki, kolekcje i księgozbiory od osób prywatnych, instytucji i firm. Mamy świadomość, że rozstanie się z gromadzonymi przez lata pozycjami jest decyzją trudną.

Na pewno pomaga przeświadczenie, że Państwa książki nie trafią na makulaturę, ale do osób które ich poszukują. Możemy zapewnić, że będziemy je traktowali z szacunkiem. Powody dla których rozstajemy się z książkami są różne. Niektórzy robią miejsce na półkach na nowe pozycje, inni mają małe mieszkania i optymalizują swoją przestrzeń. Są również tacy, którzy potrzebują po prostu gotówki. Najtrudniejsze są jednak historie, gdy w nasze ręce jest oddawany księgozbiór czyjejś bliskiej osoby, która zmarła. Mamy świadomość, że przekazana nam literatura to kawałek czyjegoś życia. To nakłada na nas wyjątkową odpowiedzialność.

Zależnie od sytuacji oferujemy umowę komisową lub zakup za gotówkę. Osoby pragnące sprzedać swoje księgozbiory prosimy o kontakt telefoniczny 502 508 641 lub mailem antykwariat@bliskiestrony.eu. Szczegóły transakcji ustalamy z każdym sprzedającym indywidualnie.

Bardzo pomocny jest spis przeznaczonych do sprzedaży pozycji zawierający: tytuł, autora, rok wydania.  Jeśli nie posiadają Państwo takiej listy możecie posłużyć się zdjęciami grzbietów z półek z książkami. Na podstawie takich danych będziemy mogli zorientować się w charakterze księgozbioru i dokonać rzetelnej wyceny.

Proces zakupu książek przez Antykwariat „Bliskie strony” składa się z kilku etapów:

  1. Dzięki telefonowi lub wiadomości mailem otrzymujemy informację o chęci sprzedaży. W trakcie rozmowy lub wymiany informacji drogą elektroniczną dokonujemy wstępnej oceny przedstawionego księgozbioru.

  2. Prosimy Państwa o przesłanie spisu książek zawierającego podstawowe informacje takie jak: tytuł, autor, rok wydania lub zdjęcia pozwalające na zapoznanie się z zawartością kolekcji.

listagrzbietyokładki

  1. Po dokonaniu oceny i wyceny przedstawiamy ofertę umowy komisowej lub zakupu za gotówkę.

  2. Jeśli nasza propozycja spotka się z akceptacją następuje sprecyzowanie jej warunków, a następnie przyjeżdżamy w celu podpisania uzgodnionej umowy, rozliczenia finasowego oraz odbioru książek. W wypadku umów komisowych proponujemy zaliczkę i okresowe rozliczenia z tytułu sprzedży.

  3. Kolejnym etapem jest wprowadzenie książek do sklepu internetowego www.bliskiestrony.eu, proces ten wymaga wykonania zdjęć, umieszczenia wszystkich danych o książce, sporządzenia opisu. Oferta sklepu dostępna też jest na portalu Allegro.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.

Kontakt:

Iza Petrycka

tel. 502 508 641

antykwariat@bliskiestrony.eu

 

Grzegorz Petrycki

tel. 663 273 645

antykwariat@bliskiestrony.eu