Używane
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Spis treści:
Przedmowa do wydania polskiego
Od Autorów
I. Kazachstan jako miejsce zesłania rewolucjonistów
II. Dekabryści i współcześni im spiskowcy polscy oraz uczestnicy powstania listopadowego
III. Działacze konspiracyjni lat 1830-1860 na zesłaniu w Stepach Kazaskich
IV. Powstańcy 1863 r., rewolucjoniści rosyjscy w latach 1860-1890 i pierwsi polscy socjaliści
Zakończenie
Indeks osób
Spis ilustracji
Spis treści:WprowadzenieZamki warowne i kurhany okresu halsztackiegoOkres wielkich wędrówekCeltowie - Rzymianie - GermanieKowal i rolnikOppida jako odzwierciedlenie siły ekonomicznejHandel i monetaSzlachta i druidowieBogowie i świątynieOd maski do krzyżaJęzyk, literatura i muzykaZakończenieAneksTablice chronologiczneBibliografiaObjaśnienia słów
Polski czyn zbrojny w II Wojnie Światowej. Walki formacji polskich na zachodzie 1939-1945, tom II
Wybór przemówień, pism i rozmów Abrahama Lincolna, sporządzony na prośbę działaczy oświatowych polskiej Solidarności.
Skrobów – to obóz zorganizowany przez NKWD dla żołnierzy Armii Krajowej. Na możliwość opublikowania tej relacji w legalnym wydawnictwie krajowym dawni więźniowie Skrobowa czekali ponad czterdzieści lat...
Prezentowana książka jest nową, skróconą i przerobioną wersją pracy, którą autor wydał pod pseudonimem Andrzej Albert, najpierw w podziemnych wydawnictwach "Krąg" i "Pokolenie"
Największe i wciąż nie wyjaśnione tajemnice XX wieku: Jak umierali szefowie radzieckich tajnych służb: Dzierżyński, Mienżynski, Jagoda, Jeżow, Beria? Czy Kim Philby, najlepszy radziecki agent w Wielkiej Brytanii był nim rzeczywiście Dlaczego zginął Reinhard Heydrich, kat Czech?...
Kalendarz polski miał dotąd dwa wydania (1979, 1980) i spotkał się z wielkim uznaniem czytelników. Jest to książka przedstawiająca polskie obyczaje, święta, ceremoniały. ...
Armia Krajowa w dokumentach 1939–1945, tom II. Czerwiec 1941-kwiecień 1943
Historia dynastii konstantyńskiej.
Zatopione skarby zawierają wspaniałe podwodne zdjęcia oraz fascynujące opowieści o dwunastu katastrofach okrętowych, w tym tak znanych, jak Titanic i Andrea Doria.
Publikacja została wydana nakładem Centralnego Wydawnictwa NSDAP w Berlinie w 1943 r. Słusznie traktuje się ją z dużą nieufnością, gdyż jeden z systemów totalitarnych oskarżał drugi o dokonanie masowej zbrodni ludobójstwa, choć oba wykorzystywały podobne formy eksterminacji narodu polskiego.
Wybory czerwcowe 1989 r. w województwie poznańskim. Wybór dokumentów.
Wydawnictwo o charakterze propagandowym poświęcone sztuce polskiego renesansu, zbiór wielu fotografii i ilustracji przedstawiających zabytki okresu odrodzenia.
Problemy archiwalnych systemów informatycznych - Symposia Archivistica, t. V
Wielopolski uchodził u nas za świetlaną postać, której polska anarchia nie pozwoliła przychylić krajowi nieba. Jeśli popatrzeć od strony faktów, okaże się, że ówczesne społeczeństwo, konspiracji nie wyłączając, skłonne było do daleko idących kompromisów, do umiarkowania, lecz nie za wszelką cenę.
Urząd do spraw Wyznań – struktury, działalność, ludzie, tom 2: Struktury administracji wyznaniowej i pierwsze lata działalności Urzędu ds. Wyznań w Polsce ludowej (1945–1956)
Operacja 1001 Frombork, wieloletnia akcja ZHP prowadzona w latach 1966-1973, miała na celu pomóc w odbudowie zniszczonego w czasie wojny Fromborka oraz przygotować miasto do obchodów 500-lecia urodzin Mikołaja Kopernika.
Resursa fabryczna w Żyrardowie – resursa powstała około 1870. Mieściło się tu Zrzeszenie Urzędników Towarzystwa Akcyjnego Zakładów Żyrardowskich. Wnętrze zostało urządzone z przepychem...
Monografia pt. Harcerki 1939-1945 jest pracą zbiorową pod red. Marii Straszewskiej. Publikacja zawiera wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Historii PAN, okraszone relacjami bezpośrednich uczestniczek ruchu oporu harcerek podczas II wojny światowej.
Jednotomowa synteza historii Polski od czasów najdawniejszych do nam współczesnych pod redakcją jednego z najsłynniejszych współczesnych polskich historyków.
Na dalekiej Ukrainie. Dzieje Kozaczyzny do 1648 roku
Realistyczny opis chrztu bojowego 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusz Kościuszki dowodzonej przez gen. Zygmunta Berlinga na froncie wschodnim w bitwie pod Lenino w 1943 roku.
Nad Odrą i Bałtykiem. Myśl zachodnia: ludzie, koncepcje, realizacja do 1989 r. Tom studiów