Używane
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Bigos hultajski, czyli Dawne facecje i anegdoty polskie
Bigos to potrawa, do której dodajemy rzeczy przeróżne i kiełbaskę, i mięsiwo, i grzybki, można też podlać winem. I takie to właśnie różności tylko anegdotyczne znaleźć można w prezentowanym tomie opracowanym przez Andrzeja Kempę. Staropolskie anegdoty na wszystkie tematy ozdobione zostały ilustracjami.
Uwagi: odbarwiona lewa, górna strona okładki, żółcone brzegi stron.
"Zabawa w myśli" Jerzego Afanasjewa - pisarza, reżysera i satyryka - stanowi wybór humoresek z tomów: "Mucha i anioł", "Rozumny rogacz", "Szklarz wieczności", "Biurowiec". W większości są to miniatury odznaczające się baśniową wyobraźnią i groteskowym, a niekiedy absurdalnym komizmem.
Humorystyczna i bardzo ciepła opowieść o przyjaźni grupy chłopców: Mirka, Mareczka, Henia i Tadka, oraz ich psa Lulika z pewnym mężczyzną, kierownikiem poważnej firmy. Opowieść o zaufaniu, sympatii, honorze.
Tomasz Jura (ur. 7 lipca 1943 w Andrychowie, zm. 30 marca 2013 w Katowicach) – polski plakacista, rysownik, ilustrator, profesor i pedagog. [Wikipedia]
"Puszka z Pandorą" - tytuł będący cytatem z przemówienia jednego z domorosłych Metternichów wyjaśnia, czym jest ta książka. A więc historią sekretną, plotką, impertynencją, próbą opisu obyczajów, zbiorem anegdot, przypomnieniem dowcipów, postaci, mód, sezonowych sensacji.
Książkowa wersja (pod tym samym tytułem) dziesięcioodcinkowego cyklu Telewizji Polskiej z lata 1978-1979. Znaczną część wypełniają osobiste wspomnienia i refleksje autora, także twórcy i aktora kabaretowego.
Namiętny kolekcjoner zegarów tudzież przeróżnych staroci, wielki zrzęda i kawalarz, stary kupiec, na koniec swego bogatego żywota pragnie pomóc niezamożnej bratanicy...
"Radosna twórczość" jest parodią powieści sensacyjno-detektywistycznej. Akcja rozgrywa się w domu wczasowym, w którym działa "morderczy gang", tropiony przez redaktora humorystycznego pisma...
Zgodnie z poglądami autora tej książki, pacjent jest podstawowym utrapieniem służby zdrowia i przeszkadza rzeszom jej ofiarnych pracowników. O różnych paradoksach i "przygodach" pacjenta można poczytać w tej właśnie książce....
Wywiad Andrzeja Romana. Utwory z lat 1981-1992.
Zbiór satyrycznych rysunków Zbigniewa Jujki wydanych w postaci miniaturowej książeczki.
Zabawnych sześć dramatów Jana Sztaudyngera rozweseli każdego ponuraka, a że temat ludzki to i wielce pouczający. Całość opatrzona rysunkami Mai Berezowskiej. Doskonała pozycja dla zakochanych i cierpiących z powodu choroby miłosnej, samotnych i będących w związku.
Zbiór opowiadań satyrycznych pióra wybitnego prześmiewcy.
Satyry, wiersze, ballady, piosenki...
Już nigdy z taką ufnością nie przekroczysz progu szpitalnych drzwi Zajrzyj za zamknięte drzwi szpitala Babylon, by odkryć najgłębiej skrywane sekrety współczesnej medycyny i ludzi z nią związanych.
Wie unfair, David! Und andere israelische Satiren
Cykl: Księgi humoru polskiego (tom 3)
Dowcipy różnią się tak, jak poczucie humoru ich opowiadaczy. Niektórych z naszych korespondentów interesuje wyłącznie humor kanapowy, młodzież przesyła często dowcipy o głupich nauczycielach, antyfeminiści o niedorozwoju umysłowym kobiet...
Przysłowia polskie w rysunkach Eryka Lipińskiego.
Książka zawiera zestaw dowcipów pochodzących ze źródeł anglojęzycznych - pisanych i mówionych. Tekst w języku angielskim i polskim.
Karol Ferster (pseudonim Charlie) (ur. 17 maja 1902 w Kalwarii Zebrzydowskiej, zm. 7 lipca 1986) – polski rysownik, karykaturzysta, satyryk.
Książkowa wersja (pod tym samym tytułem) dziesięcioodcinkowego cyklu Telewizji Polskiej z lata 1978-1979. Znaczną część wypełniają osobiste wspomnienia i refleksje autora, także twórcy i aktora kabaretowego.