Letnie rytuały

„Letnie rytuały” to rejestr ze światów, sytuacji kosmicznych stołecznego Dolnego Mokotowa, a następnie z jego „bazy”, na wyspie Zelandii w Kopenhadze, a także z Nowego Jorku, Londynu, Kioto, gdzie Wróblewski często przebywał i tam prowadził swój poetycki „dziennik życia”...

1 Przedmiot
18,00 zł
Brak podatku 1-2 dni

"Letnie rytuały” są wyborem czterdziestu lat pracy poetyckiej Grzegorza Wróblewskiego. Już jako młody twórca dwukrotnie został wyróżniony Konkursie na Brulion Poetycki. Utwory prezentowane w niniejszym zbiorze były drukowane w najbardziej prestiżowych pismach i wydawnictwach, m.in. w „brulionie”, paryskiej „Kulturze”, „Bibliotece Narodowej”, nieistniających już, ale legendarnych „Kartce” i „Lampie”. Wiele z nich zostało  tłumaczone na kilkanaście języków.

„Letnie rytuały” to rejestr ze światów, sytuacji kosmicznych stołecznego Dolnego Mokotowa, a następnie z jego „bazy”, na wyspie Zelandii w Kopenhadze, a także z Nowego Jorku, Londynu, Kioto, gdzie Wróblewski często przebywał i tam prowadził swój poetycki „dziennik życia”. Dziennik o losie (nie zawsze optymalnym) człowieka na Ziemi. Na obrzeżach Drogi Mlecznej. To wiersze o przeznaczeniu, naszym losie i duchowych peregrynacjach autora.

[Wydawca]

Uwagi: bez śladów używania, jak nowa.

1 Przedmiot

Dane

autor
Grzegorz Wróblewski
okładka
twarda
ISBN
9788381964241
wydawnictwo
Państwowy Instytut Wydawniczy (PIW)
rok wydania
2022
liczba stron
176
numer wydania
1
szerokość produktu
14,5
wysokość produktu
18,5
grubość produktu
1,8
waga
0,38
język
polski
stan
bardzo dobry
zbiór
BS/AJP