Piękny świat

Pierwszy przekład wierszy jednego z najciekawszych młodych, hiszpańskich poetów.  Za niniejszy debiutancki tom Francisco Javier Navarro Prieto otrzymał prestiżową Nagrodę Młodej Poezji im. Antonia Carvajala...

1 Przedmiot
18,00 zł
Brak podatku 1-2 dni

Pierwszy przekład wierszy jednego z najciekawszych młodych, hiszpańskich poetów.  Za niniejszy debiutancki tom Francisco Javier Navarro Prieto otrzymał prestiżową Nagrodę Młodej Poezji im. Antonia Carvajala (El Premio de Poesía Joven „Antonio Carvajal”).  Buntowniczy w podejściu do formy i rewolucyjny w stosunku do świata, Francisco Javier Navarro Prieto jest głosem wrażliwości - wyzbytym naiwności i zdradzającym solidne wykształcenie filozoficzne. Doświadczenia codzienności stają się w jego twórczości materią równie cenną, co lektury i kontakt ze sztuką, a ona sama i akt twórczy - ukoronowaniem wszystkiego, co najcenniejsze i najboleśniejsze w życiu.


Francisco Javier Navarro Prieto (ur. w 1994 r. w Tomelloso) –  absolwent filozofii Uniwersytetu Complutense w Madrycie i literatury oraz komparatystyki na Uniwersytecie w Granadzie, za niniejszy tom otrzymał  Nagrodę Młodej Poezji im. Antonia Carvajala (El Premio de Poesía Joven „Antonio Carvajal”).  Autorem przekładu jest Paweł Orzeł (ur. w 1985 r. w Madrycie),  którego doświadczenie i dojrzałość pisarska czynią z tego debiutu translatorskiego prawdziwe wydarzenie literackie.

[Wydawca]

1 Przedmiot

Dane

autor
Francisco Javier Navarro Prieto
okładka
miękka ze skrzydełkami
ISBN
9788381963466
seria wydawnicza
Mała Seria Przekładów Poetyckich
wydawnictwo
Państwowy Instytut Wydawniczy (PIW)
ilustracje
Hugo Fontela
rok wydania
2022
liczba stron
96
numer wydania
1
przekład
Paweł Orzeł
szerokość produktu
11
wysokość produktu
18
grubość produktu
0,8
waga
0,15
język
polski
stan
bardzo dobry
zbiór
BS/AJP