Alarm dla Gdyni

Ciszę pogodnego poranka rozdarły wybuchy bomb i pocisków armatnich. Nad wodami Zatoki Gdańskiej przetaczał się pogłos kanonady. Od strony Kolibek i Orłowa wzbiły się w powietrze słupy dymu i kurzu...

EB2
1 Przedmiot
9,00 zł
Brak podatku 1-2 dni

Ciszę pogodnego poranka rozdarły wybuchy bomb i pocisków armatnich. Nad wodami Zatoki Gdańskiej przetaczał się pogłos kanonady. Od strony Kolibek i Orłowa wzbiły się w powietrze słupy dymu i kurzu, rozbrzmiewał terkot karabinów maszynowych. Wróg nacierał ze wszystkich stron.
Dla większości obrońców polskiego Wybrzeża był to wojenny chrzest. Siły niemieckie miały miażdżącą przewagę, zwłaszcza w broni pancernej i lotnictwie. Mimo to oddziały polskie przy ofiarnym współudziale mieszkańców Gdyni broniły się skutecznie przez niemal trzy tygodnie, zadając najeźdźcom ciężkie straty. Walka o Wybrzeże we wrześniu 1939 roku należy do najchlubniejszych kart oręża polskiego.
Książka Stanisława Strumpha-Wojtkiewicza poświęcona jest tamtym czasom i ludziom - obrońcom Wybrzeża i ich dowódcy, pułkownikowi Dąbkowi.
[z okładki]

Uwagi: dodatkowa okładka z folii, zażółcone brzegi stron. 

EB2
1 Przedmiot

Dane

autor
Stanisław Strumph-Wojtkiewicz
okładka
miękka
wydawnictwo
MON
rok wydania
1977
liczba stron
348
numer wydania
2
szerokość produktu
12,5
wysokość produktu
19,5
grubość produktu
2,2
waga
0,31
język
polski
stan
dobry
zbiór
BS/EB2