Używane
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Co robi Komisarz Unii Europejskiej? Czy polska Komisarz jest osobą skromną czy ambitną? Czy czuje się bardziej Polką czy Europejką? Czy jest feministką? Odpowiedzi na te i inne pytania odnajdziemy w zapisie rozmów z pierwszą polską Komisarz Unii Europejskiej, Danutą Hübner.
Joannie Mizgale opowiada o pracy i życiu w Brukseli, przedstawia swoją wizję Europy i Polski w Europie, rozważa problemy współczesnego świata związane z globalizacją i rosnącą współzależnością państw i ludzi. Jako była negocjatorka przystąpienia Polski do Unii opowiada o napięciach i emocjach procesu negocjacyjnego.
Część rozmów poświęcona jest życiu prywatnemu bohaterki. Polska Komisarz mówi o swoim życiu rodzinnym. Dzieli się refleksjami na temat miłości, przyjaźni, samotności i przemijania. Analizuje swoje wady i zalety, zdradza jak realizuje swoje pasje, w tym wieloletnią fascynację kinem.
Lata pozłacane, lata szare. Wybór felietonów z lat 1945-1987
Między fascynacją a krytycyzmem. Z notatnika lektur
Kariery i legendy. Szkice o artystach polskiej sceny. Zbiór 2
Losy Polaków ze Śląska, Opolszczyzny, Wielkopolski i Pomorza wcielonych przymusowo do Wehrmachtu...
Aby dochować wierności. Wspomnienia z działań 11. Karpackiej Dywizji Piechoty Wrzesień 1939. Wspomnienia gen. Bronisława Prugara-Ketlinga (1891-1948) dowodzącego podczas kampanii wrześniowej 11. Karpacką Dywizją Piechoty w składzie armii “Karpaty”. “napisane przez autora w Szwajcarii w obozie dla internowanych żołnierzy....”
Spis treści:Trzecia RzekaSafariNajwęższe miejsce w WietnamieTragedia antycznaWyspy ze snuLipiec w BengaluW rękach Patanów, czyli dwa dni w życiu specjalnego wysłannika
Książka składa się z sześciu biografii ludzi z najbliższego otoczenia Stalina: Wiaczesława Mołotowa, Łazara Kaganowicza, Anastasa Mikojana, Klimenta Woroszyłowa, Gieorgija Malenkowa oraz Michaiła Susłowa.
Wnikliwa analiza trzech wielkich afer polityczno - kryminalnych /zamach na JFK, zabójstwo dr L. Kinga oraz incydent w zatoce Tonkińskiej/.
Jej książką najpiękniejszą, w której tradycja łączy się ze zrozumieniem dnia dzisiejszego i spojrzeniem ku przyszłości, jest „Europa w rodzinie”. W niezwykłej rodzinie.
Któregoś dnia dwie kobiety spotkały się przy kawie. Jedna była psychologiem, druga filozofem. Rozmawiały o życiu. Zadały sobie nawzajem pytanie: Quo vadis... dokąd idziemy...
Relacja z rejsu szkoleniowego okrętu ORP "Gryf" do dalekiego Murmańska. Rejs trwał w dniach 20.06.-06.07.1977, dowodzony przez kpt. mar. Zdzisława Żmudę.
Książka ta to wspomnienia autora - lekarza z Warszawy, który w roku 1963 wyjechał do Republiki Mali, gdzie prowadził szpital w osadzie położonej w głębi buszu.
Wybór tekstów pierwszego redaktora naczelnego „Tygodnika Powszechnego” w latach 1945-1951, jednego z najznakomitszych publicystów katolickich swojego czasu.
Koniec świata szwoleżerów - IV; Zmęczeni bohaterowie.
Panoramiczne ujęcie dziejów naszego kraju w latach 1939-1945. Wielowątkowa opowieść o polskim Wrześniu, eksterminacji narodu, formach społecznego oporu, funkcjonowaniu struktur Polskiego Państwa Podziemnego...
Przetarcia na krawędziach oprawy, zakurzone brzegi stron.