Przeglądanie zasobów...
Mała Encyklopedia Sztuki nr 69
Architektura jest tym co nas otacza i czego paradoksalnie nie dostrzegamy. Prezentowana książka Tadeusza Baruckiego obejmuje czasy od prehistorii do lat siedemdziesiątych.
Książka ta nie jest - w ścisłym tego słowa znaczeniu - historią architektury aczkolwiek poruszone w niej zagadnienia ujęte zostały w aspekcie historycznym. Poszczególne rozdziały obejmują kolejno wiek XIX i przełom wieku XIX i XX, następnie lata dwudziestolecia międzywojennego oraz okres po ostatniej wojnie światowej...
Mała Encyklopedia Sztuki nr 43
Dawni mistrzowie. Kultura humanistyczna w kręgu Akademii Krakowskiej doby renesansu
Der Zwinger. Ein Denkmal des Dresdner Barock
Książka zawiera krótki opis życia i prac Dominika Merliniego (pierwsze 35 stron). Pozostałą część książki wypełniają czarno-białe ilustracje (zdjęcia, rysunki, plany).
Jak technologie ery internetu zmieniają współczesną kulturę? Dwaj badacze mediów przyglądają się czasom, w których stare kategorie przestały pasować do wyłaniających się zjawisk. Dwa zero. Alfabet nowej kultury i inne teksty to przystępny i wciągający przewodnik po nowej rzeczywistości...
Dzieje sztuki polskiej panorama zjawisk od zarania do współczesności.
Dzieje sztuki polskiej panorama zjawisk od zarania do współczesności.
Dzieje sztuki w zarysie. Tom 1. Od paleolitu po wieki średnie.
Książka opisuje historie najsłynniejszych dzieł sztuki podczas II wojny światowej. Autorzy prezentują w niej losy m.in. "Bursztynowej Komnaty", ołtarza Wita Stwosza w Kościele Mariackim czy "Sądu Ostatecznego" Hansa Memlinga.
Zdając sobie sprawę z tego, że "pod figurą" można rozmyślać o przeróżnych sprawach, zdecydowaliśmy się zawęzić nasze penetracje do rzeźb przedstawiających wizerunki, choćby nawet bardzo umowne i efemeryczne, istoty żywej...
W książce podano analizę porządków klasycznych architektury, przedstawiono w rozwoju historycznym sposoby zastosowania form klasycznych oraz ich rozwinięcie. Praca przeznaczona jest dla studentów architektury, architektów i historyków architektury.
Praca poświęcona ruchowi futurystycznemu, od jego narodzin w latach 1905 - 1908, po epilog 1922 - 1945, towarzyszącą mu politykę, filozofię, sztukę, teksty źródłowe.
Seria: Petite Encyclopedie de l' Art (25)
Autor należy do grona najwybitniejszych specjalistów XX wieku zajmujących się sztuką i architekturą. I choć zmarł dwadzieścia lat temu, to jego pionierska i na wskroś nowoczesna praca nadal pozostaje jednym z najważniejszych podręczników akademickich dla przyszłych architektów, projektantów i historyków sztuki.
William Hogarth – angielski malarz, miedziorytnik, twórca rysunkowych satyr i rycin, wolnomularz. Tworzył rysunki przypominające dzisiejsze komiksy.
Illustrierte Kunstgeschichte. Erster Band mit 684 Abbildungen im Texte und mit 21 mehr- und einfarbigen Tafelbildern. Zweiter Band mit 683 Abbildungen im Texte und mit 40 mehr- und einfarbigen Tafelbildern.
Książka ta nie jest historią sztuki greckiej. Jej zadaniem jest ukazanie rozwoju pewnych, Grekom właściwych sposobów kształtowania artystycznego, które zdecydowały o wielkości ich sztuki...
Sztuka ma moc zmieniania naszego życia. Wiele osób od dziecka marzy o tym, by stać się artystą. Jak to osiągnąć? Jeden z najznaczniejszych i najżarliwszych głosów świata sztuki, Jerry Saltz, w książce Jak zostać artystą oferuje praktyczny poradnik osobom z twórczymi aspiracjami.