I powraca wiatr ...

Autobiografia legendarnego obrońcy praw człowieka, dysydenta i więźnia politycznego, poddawanego przymusowemu leczeniu w szpitalach psychiatrycznych. W r. 1976 pod presją światowej opinii wydalony z ZSRR i wymieniony na przywódcę Komunistycznej Partii Chile...

IAP/R
1 Przedmiot
80,00 zł
Brak podatku 1-2 dni

Autobiografia legendarnego obrońcy praw człowieka, dysydenta i więźnia politycznego, poddawanego przymusowemu leczeniu w szpitalach psychiatrycznych. W r. 1976 pod presją światowej opinii wydalony z ZSRR i wymieniony na przywódcę Komunistycznej Partii Chile, co lud rosyjski skwitował wierszykiem: Pamieniali chuligana/ na Luisa Corvalána/ Gdie najdi takuju blad/ cztoby Lońku pamieniat? Na Zachodzie Władimir Bukowski, z wykształcenia biolog, osiadł w Cambridge, działał jako publicysta i polityk w Międzynarodówce Oporu. Wykorzystując wmontowany w okulary skanera skopiował na Kremlu tajne akta, które złożyły się na bestsellerowy Moskiewski proces.

Solidarność Walcząca – polska antykomunistyczna organizacja podziemna założona we Wrocławiu w czerwcu 1982 przez Kornela Morawieckiego.

W 1986 roku, SW Oddział Trójmiasto utworzył wydawnictwo książkowe "Petit", które w warunkach konspiracji wydało 17 książek: „Sowietyzacja Ludowego Wojska Polskiego" S. Pitka, „Dziennik pisany nocą" Gustaw Herling-Grudziński, „Matka noc" Kurt Vonnegut, „Zbyt głośna samotność" Bohumil Hrabal, „Głos z Gułagu" Olgierd Wołyński, „Wielki blef – rzecz o Gorbaczowie" Konstanty Sanducci, 500 numer „Kultury" paryskiej, „Zaciskanie pięści - rzecz o Solidarności Walczącej" Alfred Znamierowski, „I powraca wiatr" Władimir Bukowski, "Akwarium" Wiktor Suworow, „Koran" po rosyjsku, z przeznaczeniem dla Tatarów krymskich, „KGB" Marek Ciesielczyk, „NSZ" Zbigniew S. Siemaszko, „Kampania Wrześniowa na Polesiu i Wołyniu 17.IX,1939 – 1.X.1939" gen. Wilhelm Orlik-Rückemann, „Kondotierzy" Rafał Gan-Ganowicz, "Polska z oddali – prawda z bliska" Stefan Wysocki, „Diabelska Alternatywa" Frederick Forsyth.

[Wikipedia]

IAP/R
1 Przedmiot

Dane

autor
Władimir Bukowski
okładka
miękka
ISBN
6990113727205
wydawnictwo
PETiT Gdynia
rok wydania
1990
liczba stron
318
numer wydania
1
przekład
Andrzej Mietkowski
szerokość produktu
14
wysokość produktu
20
grubość produktu
2,0
waga
0,4
język
polski
stan
dobry +
zbiór
BS/IAPR