Czarna kura czyli mieszkańcy Podziemnego Królestwa

Czarna kura czyli mieszkańcy Podziemnego Królestwa. Czarodziejska opowieść dla dzieci

EB2
1 Przedmiot
18,00 zł
Brak podatku 1-2 dni

Czarna kura czyli mieszkańcy Podziemnego Królestwa. Czarodziejska opowieść dla dzieci

Antoni Pogorielski, współczesny wielkiego rosyjskiego poety Aleksandra Puszkina, jest autorem kilku baśniowych opowieści dla dzieci. Jedna z najciekawszych  Czarna kura czyli mieszkańcy Podziemnego Królestwa, napisana została dla dziesięcioletniego Aloszy Tołstoja, kuzyna Antoniego Pogorielskiego.

Bohater książki, mały chłopczyk, nosi również imię Alosza. Za dobroć i szlachetność czarodzieje odkrywają chłopcu największe swe tajemnice. Stawiają jeden tylko warunek: tajemnicy należy bezwzględnie strzec w przeciwnym bowiem razie czary znikną na zawsze...

Nieprzypadkowo pisarz nazwał swoją książkę “czarodziejską opowieścią dla dzieci”. Świat fantazji i wyobraźni przeplata się w niej z opowiadaniem o autentycznym życiu w starym Petersburgu, o internacie, w którym mieszka i uczy się Alosza i w którym panuje surowa i ostra dyscyplina. Taka była rzeczywistość. Autor przeciwstawia jej baśń. Albowiem czary dzieją się tuż obok - trzeba tylko niepostrzeżenie, nie dotykając niczego przejść przez mroczne tajemnicze pokoje, ażeby znaleźć się nagle w lśniącym od barw świecie czarodziejskiej baśni.

[Raduga, 1988]

Uwagi: na wew. wyklejki dedykacja szkolna; blok bdb.

EB2
1 Przedmiot

Dane

autor
Antoni Pogorielski
okładka
twarda
ISBN
5050019591
wydawnictwo
Raduga
ilustracje
Georgij Judin
rok wydania
1988
liczba stron
56
przekład
Barbara Górna
szerokość produktu
22,5
wysokość produktu
28,5
grubość produktu
0,8
waga
0,38
język
polski
stan
bardzo dobry -
zbiór
BS/EB2