Królowa zimy

Cykl: Królowe (tom 1)

EB2
1 Przedmiot
11,00 zł
Brak podatku 1-2 dni

Cykl: Królowe (tom 1)

Planeta Tiamat należy do konfederacji skolonizowanych przez ludzkość światów, zwanej Hegemonią. Faktyczną władzę dzierży technokracja z planety Kharemough. Tiamat jest cywilizacyjnie zacofana, pokryta w większości oceanem, z osadnictwem rozlokowanym na licznych archipelagach. Na Tiamat występuje jednak wielkie bogactwo - woda życia, wyciąg z krwi merów - morskich zwierząt. Jej zażywanie pozwala przedłużać życie.

Ze względów astronomicznych Tiamat ma tylko dwie pory roku, trwające po około 150 lat - Lato i Zimę. Podczas Lata rządzą Letniacy, lud zabobonny, odrzucający technikę, a Zimą Zimacy, lud współpracujący z Hegemonią i bezlitośnie eksploatujący swoją planetę. W czasie lata Tiamat, z powodu bliskości czarnej dziury, jest niedostępna dla statków kosmicznych i transport wody życia urywa się.

Nadchodzi czas zmiany warty. Ustępująca Królowa Zimy nie zamierza ustąpić i nie chce się pogodzić ze swoją rytualną śmiercią na zakończenie Zimy. Sprawia, że kilka kobiet Letniaków urodzi jej klony... Spisek ma doprowadzić do przedłużenia jej panowania.

[z okładki]

uwagi: przetarcia i załamania okładki, pożółkły papier

Joan D. Vinge
EB2
1 Przedmiot

Dane

autor
Joan D. Vinge
okładka
miękka
ISBN
8370752330
seria wydawnicza
Fantasy&SF
wydawnictwo
Phantom Press
rok wydania
1993
liczba stron
544
numer wydania
1
przekład
Janusz Pultyn
szerokość produktu
12,5
wysokość produktu
19,5
grubość produktu
3,6
waga
0,35
język
polski
zbiór
BS/EB2