Abyśmy o ojczyźnie naszej radzili

Publicystyka doby stanisławowskiej w swych niepospolitych wymiarach ilościowych i rozległości tematycznej stanowiła zjawisko, którego mechanizm odznaczał się szczególną cechą: była to swoista siła napędowa różnorakich procesów życia społecznego, politycznego i kulturalnego

IAP
1 Przedmiot
9,00 zł
Brak podatku 1-2 dni

Publicystyka doby stanisławowskiej w swych niepospolitych wymiarach ilościowych i rozległości tematycznej stanowiła zjawisko, którego mechanizm odznaczał się szczególną cechą: była to swoista siła napędowa różnorakich procesów życia społecznego, politycznego i kulturalnego, jednocześnie zaś sprawiany przez nią ruch kształtował ją samą: zwiększał jej rozmiary, wpływał na wzbogacenie tematyki, a poszerzając kręgi czytelnicze, wywoływał spośród nich nowych autorów. Taka refleksja narzuca się nieodparcie spoglądającemu z perspektywy dwóch stuleci na to trudne do ogarnięcia piśmiennictwo rozproszone w drukach, druczkach, czasopismach i kopiach rękopiśmiennych.
Jak rozległa była tematyka publicystyki ostatniego trzydziestolecia niepodległej Polski? Na pytanie to odpowiedź jest krótka - obejmowała wszystkie dziedziny życia nurtujące społeczeństwo Europy XVIII wieku.

Uwagi:

Niewielkie przetarcia obwoluty.

IAP
1 Przedmiot

Dane

autor
Goliński Zbigniew
okładka
twarda z obwolutą
ISBN
8306007026
wydawnictwo
Państwowy Instytut Wydawniczy (PIW)
rok wydania
1984
liczba stron
435
numer wydania
1
szerokość produktu
19,5
wysokość produktu
25
grubość produktu
3,0
waga
1,2
język
polski
stan
bd-
zbiór
BS/IAP