Używane
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Geneza i obalenie Konstytucji 3 Maja. Polityka zagraniczna Rzeczypospolitej 1787-1792.
Szczegółowo udokumentowane studium historyczne przy zachowaniu pełnej wartości naukowej napisane zostało w sposób, który czyni książkę atrakcyjną dla ogółu czytelników zainteresowanych najważniejszymi aspektami niedawnej przeszłości Polski.
Uwagi: brak obwoluty.
Procesy osób oskarżonych o popełnienie zbrodni niemieckich w Kraju Warty przed polskimi sądami specjalnymi w latach 1945–1946. Tom I
Intencją autorów albumu jest przedstawienie sylwetek książąt Pomorza Zachodniego oraz wybranych materiałów związanych z ich panowaniem.
Spis treści (gł. rozdz.):I. Czytamy w ziemi;II. Zanim powstało Gniezno;III. Gniezno w zaraniu państwowości polskiej;IV. Sylwetki pierwszych historycznych władców;V. Życie, praca i zwyczaje;VI. Zręczne ręce;VII. Religia;VIII. Dalsze losy Gniezna;IX. Co nam zostało z tamtych lat?
Dawniej w Zamościu. O skarbach, duchach i czartach, sławnych generałach, poetach, wizytach dostojnych gości, wielkich balach, pojedynkach i kurtyzanach.
“Oddając tę pracę Czytelnikom żywię nadzieję, że ułatwi ona innym, bardziej ode mnie powołanym i rozporządzającym bardziej obfitym materiałem źródłowym przedstawienie już pełnego i niczym nie skażonego obrazu powstania.(...)”
Świat antyczny:I. Starożytność bajeczna, ISBN: 83-216-0511-7; II. Grecja niepodległa, ISBN: 83-216-0705-5;III. Rzeczpospolita rzymska,ISBN: 83-216-0767-5;IV. Cesarstwo rzymskie - brak.
Misterium Iniquitatis. Osoby duchowne i zakonne obrządku łacińskiego zamordowane przez ukraińskich nacjonalistów w latach 1939–1945
Oświęcim 1940-1945. Przewodnik po muzeum.
Wraz z osiągnięciem pokoju na wschodnich granicach Rzeczypospolitej Naczelnik Państwa i wódz zwycięskiej armii Józef Piłsudski często opuszczał rozpolitykowaną Warszawę. 10 lipca 1921 roku odwiedził stacjonujący w Koninie 18. Pułk Piechoty...
Tysiąc lat dziejów PolskiPrzegląd ważniejszych wydarzeń z historii i kultury. Kalendarium
„Zasadniczym momentem w tej książce – pisał Hertz – jest pokazanie Żydów polskich jako społeczności kastowej. Z tego faktu – jak sądzę – wynikają inne, zasadnicze elementy tego, co w Polsce nazywało się kwestią żydowską”. Studium to Hertz uważał za opus magnum swego życia."
Niniejsza monografia przedstawia sensacyjną historię trzech młodych Słowaków ze Zgromadzenia Słowa Bożego (zakonu werbistów): Štefana Horváth, Jozefa Šaby i Róberta Borika, którzy uciekli do Polski.
The “Polish Months”. Communist-ruled Poland in Crisis. Anglojęzyczna wersja książki Polskie miesiące, poświęconej kryzysom społeczno-politycznym w PRL, począwszy od poznańskiego Czerwca ’56.
"Nic tu nie jest nielegalne". Sierpień '88 w dokumentach szczecińskiej Służby Bezpieczeństwa
Photographs by Adam Bujak A photographic history of the Auschwitz-Birkenau camps which provides archival images showing how it functioned during the war against color images of the camp today. Text is limited to an introduction and an extensive caption accompanying each photograph.
Sondergericht Kattowitz. Sąd Specjalny w Katowicach 1939-1945
28. Juni 1956 in Posen. Der erste der polnischen Monate der Freiheit.
Multimedialna Historia Polski, tom 10. Polska Wazów 1630-1668.
Tom zawiera kilkanaście studiów nad wpływem czynników politycznych na działalność archiwów w Polsce i Związku Sowieckim autorstwa historyków polskich, rosyjskich, ukraińskich oraz kazachskich...
Komuniści wobec harcerstwa 1944-1950 (Dokumenty do dziejów PRL, z. 11)
Teraz będzie Polska. Wybór z pamiętników z okresu I wojny światowej. Wstęp, opracowanie i przypisy Andrzej Rosner.
Książka historyczna traktująca o Powstaniu Kościuszkowskim. "... o 3.30 nad ranem na dziedzińcu koszar gwardii pieszej koronnej na Żoliborzu oficerowie sprzysiężeni zaczęli szykować swój regiment do wymarszu. Ostatnia próba skłonienia starszyzny oficerskiej do współdziałania zupełnie się nie powiodła..."
Niniejsza książka po raz pierwszy w polskiej historiografii opisuje historię osiedlania się i działalność poszczególnych męskich zgromadzeń zakonnych w diecezji chełmińskiej w okresie międzywojennym. Główna narracja skupia się jednak na losach zakonników...
Tom obejmuje jedenaście postaci: sięga od wieku XI po XIX.
Kościół Żydzi Jezuici. Wokół pomocy Żydom w czasie II wojny światowej.
W imię przyszłości Partii. Procesy o łamanie tzw. praworządności socjalistycznej 1956–1957. Artykuły.
Intelektualistów obraz własny w świetle dokumentów autobiograficznych 1944-1989. Praca poświęcona analizie postaw i zachowań polskich intelektualistów w okresie powojennym, głównie w czasach stalinizmu. Dobrze udokumentowana, oparta na materiałach autobiograficznych – dziennikach, wspomnieniach...
Przygotowany przez Jerzego Waglewskiego tom Wspomnień niekontrolowanych to kontynuacja książki Z historii PRL. Dziennikarze z 2003 roku. Zawiera kolejną część opowieści dziennikarzy o ich życiu prywatnym i doświadczeniach zawodowych...
Wojskowy Sąd Rejonowy w Warszawie (1946–1955). Widok od wewnątrz. Temida tyranów 1
Historia Polski. Tom I do roku 1764. Część 1 do połowy XV w. + mapy; Część 2 od połowy XV w.; Część 3: Chronologia, bibliografia, indeksy, tablice genealogiczne, mapy [10]; Pod redakcją Henryka Łowmiańskiego.