Używane
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Okolicznościowa pamiątkowa publikacja poświęcona jednej z największych młodzieżowych organizacji antykomunistycznych w historii wydana z okazji 25-lecia jej powstania. Historia Federacji Młodzieży Walczącej to suma niezwykle ciekawych i frapujących opowieści o bardzo młodych - zwykle uczniach szkół średnich - pełnych zapału odwagi i wiary ludziach którzy mimo szykan i zagrożeń nie potrafili żyć biernie pod butem czerwonej dyktatury. W publikacji można przeczytać o historii FMW znaleźć dziesiątki unikatowych zdjęć oraz skanów bibuły i dokumentów. Do albumu dołączona jest płyta z filmem o Federacji Młodzieży Walczącej Nadchodzi nasz czas. Cały dochód ze sprzedaży wydawca przeznacza na badania i kolejne publikacje poświęcone Federacji Młodzieży Walczącej.
Uwagi: brak płyty DVD.
28 June 1956 in Poznań. One of the first months of Polish freedom.
Symposia Archivistica, tom VII.
Aparat Bezpieczeństwa na Pomorzu Zachodnim w latach 1945–1956. Organizacja – ludzie – działalność.
Rok 1939 w Łodzi i w województwie łódzkim. Losy ludności cywilnej
Katyń. Dokumenty ludobójstwa. Dokumenty i materiały archiwalne przekazane Polsce 14 października 1992 r.
Spis treści (gł. rozdz.):I. Czytamy w ziemi;II. Zanim powstało Gniezno;III. Gniezno w zaraniu państwowości polskiej;IV. Sylwetki pierwszych historycznych władców;V. Życie, praca i zwyczaje;VI. Zręczne ręce;VII. Religia;VIII. Dalsze losy Gniezna;IX. Co nam zostało z tamtych lat?
Kanada i Szczecin 1945–1990. W cieniu granicy
Oberschlesien in der Volksrepublik Polen. Umbrüche und Wendungen
Dawniej w Zamościu. O skarbach, duchach i czartach, sławnych generałach, poetach, wizytach dostojnych gości, wielkich balach, pojedynkach i kurtyzanach.
O wolną wieś i wolną Polskę. Ogólnopolski Komitet Oporu Rolników i niezależna działalność środowisk chłopskich w latach 1982–1989
Stefan Wyszyński. Pro Memoria, tom 12: 1965. Oprac. Paweł Skibiński Pierwsze całościowe wydanie zapisków prymasa Stefana Wyszyńskiego z lat 1948–1981, unikatowe świadectwo niestrudzonej działalności prymasa oraz niekwestionowanego autorytetu społecznego i rzecznika praw narodu. W ramach zainaugurowanej serii ukaże się 27 tomów...
Po stronie dobra. Księga dedykowana Zofii i Zbigniewowi Romaszewskim
Archeologia - czas zaklęty w układach warstw, w zbiorowiskach skorup; stulecia i tysiąclecia zminimalizowane do cienkich warstewek, smużek ledwie widocznych w głębi wykopów; niezliczone pokolenia, po których nie zostało nic ponad garść ułamków zetlałych kości...
Kontynuując swe dawniejsze badania, autor prezentuje refleksje dotyczące staropolskiej tolerancji oraz - na jej tle - stosunku do wyznawców judaizmu, jak również fenomenu trwałej żywotności kultury sarmackiej.
Polska XIX wieku stanowi kolejny tom "Konfrontacji Historycznych". Celem konfrontacji jest ukazanie w kilku tomach miejsca Polski w dziejach powszechnych, przede wszystkim Europy...
Wielopolski uchodził u nas za świetlaną postać, której polska anarchia nie pozwoliła przychylić krajowi nieba. Jeśli popatrzeć od strony faktów, okaże się, że ówczesne społeczeństwo, konspiracji nie wyłączając, skłonne było do daleko idących kompromisów, do umiarkowania, lecz nie za wszelką cenę.
W województwie i w terenie. Działalność Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej na szczeblu lokalnym.
Jednotomowa synteza historii Polski od czasów najdawniejszych do nam współczesnych pod redakcją jednego z najsłynniejszych współczesnych polskich historyków.
Wspomnienia Jana Weselego dotyczą lat 1939-1945...
Jest to trzecia książka autora. "Sceneria tej książki są przede wszystkim stare, warszawskie więzienia: marszałkowska wieża, Cuchthauz przy ul. Pokornej, podziemia ratusza na Starym Mieście, Prochownia, niektóre pomieszczenia w pałacu Krasińskich i w pałacu Bruhla..." (ze wstępu autora)
Słownik polskich postaci historycznych: władcy, wodzowie, politycy.
W oddziale „Babinicza”. Działalność oddziału Konspiracyjnego Wojska Polskiego „Jastrzębie”/„Oświęcim” i losy jego partyzantów.
Autor “Agresji 17 września 1939; studium aspektów politycznych” pisał o wojnie, której istnienia nie przyjmowała do wiadomości oficjalna propaganda PRL...
Biała księga. Akta śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Warszawskiego Okręgu Wojskowego w Warszawie w sprawie wniosków Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 19.12.1995 r. i 16.01.1996 r. (sygnatura akt PoŚl 1/96).
Z dziejów nurtu chrześcijańsko-społecznego w polskiej socjologii Biografia poświęcona Andrzejowi Niesiołowskiemu, znanemu i cenionemu uczonemu, publicyście oraz myślicielowi, mocno zakorzenionemu w ideach płynących z katolickiej nauki społecznej.
Teraz będzie Polska. Wybór z pamiętników z okresu I wojny światowej. Wstęp, opracowanie i przypisy Andrzej Rosner.
Praca ukazująca narodziny jednolitej armii polskiej po odzyskaniu niepodległości w 1918 r., oraz zmiany prawne, organizacyjne i strukturalne jakie spowodował przewrót majowy Piłsudskiego.
Antykomunizm Polaków w XX wieku. Obrazuje postawy Polaków wobec działalności komunistów, jak i wobec samej komunistycznej ideologii w dwudziestym stuleciu.
Intelektualistów obraz własny w świetle dokumentów autobiograficznych 1944-1989. Praca poświęcona analizie postaw i zachowań polskich intelektualistów w okresie powojennym, głównie w czasach stalinizmu. Dobrze udokumentowana, oparta na materiałach autobiograficznych – dziennikach, wspomnieniach...