Buntownicy

Buntownicy. Oni wynieśli Churchilla do władzy i pomogli uratować Anglię.

Nowa, porywająca, opowiedziana z dziennikarską pasją i zacięciem historyczna książka autorki „Sprawy honoru". „Buntownicy" to nadzwyczajna opowieść o politycznej odwadze w niebezpiecznych czasach” jak Churchill przejął władzę i uratował Anglię...

BS/AL
1 Przedmiot
17,00 zł
Brak podatku 1-2 dni

Buntownicy. Oni wynieśli Churchilla do władzy i pomogli uratować Anglię.

Nowa, porywająca, opowiedziana z dziennikarską pasją i zacięciem historyczna książka autorki „Sprawy honoru". „Buntownicy" to nadzwyczajna opowieść o politycznej odwadze w niebezpiecznych czasach” jak Churchill przejął władzę i uratował Anglię. Napisana jak polityczny dreszczowiec. Są tu bohaterowie, łajdacy i romans. Pasjonująca i wciągająca jak „Sprawa honoru”.

7 maja 1940. Izba Gmin rozpoczął decydującą debatę. Na szali była przyszłość rządu premiera Neville Chamberlaina i Wielkiej Brytanii – a może nawet całego świata. „Buntownicy” Lynne Olson to dramatyczna opowieść, jak doszło do tej debaty i jak garstka posłów z Partii Konserwatywnej przeciwstawiła się defetystycznej polityce Chamberlaina, który usiłował ułagodzić Hitlera. Buntownicy zmusili premiera do dymisji.

[z okładki]

Uwagi: jak nowa.

Lynne Olson
BS/AL
1 Przedmiot

Dane

autor
Lynne Olson
okładka
twarda z obwolutą
ISBN
9788360532126
wydawnictwo
AMF
rok wydania
2008
liczba stron
400
numer wydania
1
przekład
Piotr Amsterdamski
szerokość produktu
17,5
wysokość produktu
24,5
grubość produktu
3,2
waga
0,75
język
polski
stan
bardzo dobry
zbiór
BS/AL