Wybrane ćwiczenia z języka angielskiego dla średnio zaawansowanych

Wybrane ćwiczenia z języka angielskiego dla średnio zaawansowanych

EB2
1 Przedmiot
11,00 zł
Brak podatku 1-2 dni

Wybrane ćwiczenia z języka angielskiego dla średnio zaawansowanych

Skrypt dzieli się na dwie części: pierwsza zawiera ćwiczenia usprawniające rozumienie tekstu angielskiego, a druga ćwiczenia usprawniające poprawność wyrażania się w języku angielskim. Zadania zarówno pierwszej, Jak 1 drugiej części nie obejmują całości gramatyki, a poświęcone są tylko wybranym problemom.
Ogólnie zbiory zadań nastawione są na usprawnienie posługiwania się językiem obcym, toteż ćwiczenia części pierwszej, przygotowujące do samodzielnego czytania i rozumienia trudnych czasami tekstów naukowych, stanowią novum. Wybrałam błędy najczęściej popełniane przez studentów przy tłumaczeniu tekstu naukowego i opracowałam ćwiczenia, których przerabianie powinno ustrzec przed ich popełnianiem. Ćwiczenia nie obejmują oczywiście wszystkich błędów; ponieważ mają one przygotować do tłumaczenia, często polegają na samym tłumaczeniu. Przed każdą grupą ćwiczeń podane jest objaśnienie i zwrócona jest uwaga na problem, którego dotyczą, tym samym ćwiczenie stwarza małą możliwość popełnienia błędu i jest usprawniające, a nie sprawdzające.
W części drugiej, zamiast przeglądu całości gramatyki, wybrałam tylko kilka zagadnień i potraktowałam je bardzo obszernie, dając oprócz ćwiczeń dokładne objaśnienia.

[ze Wstępu]

EB2
1 Przedmiot

Dane

autor
Janina Lutosławska
okładka
miękka
ISBN
8301039191
wydawnictwo
PWN
rok wydania
1984
liczba stron
200
numer wydania
6
szerokość produktu
14,5
wysokość produktu
20,5
grubość produktu
1,4
waga
0,25
język
polski
stan
bardzo dobry -
zbiór
BS/EB2