Przygoda kulinarna

Książka ta przedstawia wybór egzotycznych potraw, które wywodzą się z pozaeuropejskich kręgów kulturowych. Są to potrawy nie tylko najlepsze smakowo, ale również takie, których przyrządzanie nie sprawi nam trudności. Ponadto smak, a nawet wygląd tych potraw może być dla wielu dużą i przyjemną niespodzianką...

EB2
1 Przedmiot
16,00 zł
Brak podatku 1-2 dni

Książka ta przedstawia wybór egzotycznych potraw, które wywodzą się z pozaeuropejskich kręgów kulturowych. Są to potrawy nie tylko najlepsze smakowo, ale również takie, których przyrządzanie nie sprawi nam trudności. Ponadto smak, a nawet wygląd tych potraw może być dla wielu dużą i przyjemną niespodzianką.
Poza typowymi dla książek kucharskich prezentacją poszczególnych potraw (jest ich kilkaset) i sposobem ich przygotowania, w książce znajdują się również ciekawostki dotyczące zwyczajów kulinarnych egzotycznych dla nas narodowości. Na przykład proszony lub świąteczny obiad chiński składa się obowiązkowo z zupy i ryżu oraz z dodatkowych potraw, których musi być o jedno danie mniej niż biesiadników - dla 6 osób podaje się 5 potraw, jedną zupę i ryż.
Autorka przedstawia też w skrócie ciekawostki z historii kuchni europejskiej. Pisze, że w dawnych czasach mistrzowie kuchni francuskiej nabijali czerwone grzebienie kogutów na ozdobne rożenka i używali ich do upiększenia wystawnych potraw. Z kolei potrawą dawnej kuchni angielskiej był placek z... gawronów. Wprawdzie można go skosztować i dzisiaj, ale tylko na wsi i tylko wtedy, gdy zdenerwowany dokuczliwością tych ptaków gospodarz chwyci za strzelbę, i o ile gospodyni nie zapomniała przepisów swojej babki.

EB2
1 Przedmiot

Dane

autor
Katarzyna Pospieszyńska
okładka
twarda
ISBN
8385004831
wydawnictwo
Zrzeszenie Księgarstwa
rok wydania
1988
liczba stron
432
numer wydania
2
szerokość produktu
17
wysokość produktu
23,5
grubość produktu
2,8
waga
0,75
język
polski
stan
bardzo dobry -
zbiór
BS/EB2