Jóźki, Jaśki i Franki

Jest lato 1908 roku. Właśnie rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi kolonie w Wilhelmówce. Stu pięćdziesięciu chłopców o niespożytych zasobach energii wprowadza w życie szalone pomysły, powstałe w niczym nieograniczonej dziecięcej wyobraźni. Historia przekomarzań...

EB2
1 Przedmiot
10,00 zł
Brak podatku 1-2 dni

Jest lato 1908 roku. Właśnie rozpoczynają się wakacje, a wraz z nimi kolonie w Wilhelmówce. Stu pięćdziesięciu chłopców o niespożytych zasobach energii wprowadza w życie szalone pomysły, powstałe w niczym nieograniczonej dziecięcej wyobraźni. Historia przekomarzań, bezgotówkowych interesów, silnych, lecz krótkotrwałych fascynacji zdaje się nie mieć końca. Skąpany w letnim słońcu rozgardiasz starają się opanować wychowawcy, którzy dają chłopcom zarówno mnóstwo swobody, jak i poczucie bezpieczeństwa.

Nowe przyjaźnie, wakacyjne przygody, wspólne budowanie szałasów i wspinanie się na drzewa... Towarzystwa Kolonii Letnich umożliwiało wyjazd na wypoczynek chłopcom i dziewczętom z ubogich rodzin. Jednym z wychowawców był Janusz Korczak. "Józki, Jaśki i Franki" to bezpośrednia, pełna uroku opowieść wielkiego pedagoga o jego pracy z dziećmi, opublikowana po raz pierwszy w roku 1911.

Uwagi: nieznacznie zażółcony papier bloku.

EB2
1 Przedmiot

Dane

autor
Janusz Korczak
okładka
miękka
ISBN
8303010913
wydawnictwo
Krajowa Agencja Wydawnicza KAW
ilustracje
Katarzyna Gintowt
rok wydania
1985
liczba stron
224
numer wydania
1
szerokość produktu
12
wysokość produktu
16
grubość produktu
1,6
waga
0,17
język
polski
stan
dobry +
zbiór
BS/EB2