Nagie serce

Paryż 1941. Obce mundury, terror, zimno i głód. W tej ponurej rzeczywistości przyjaźń dwóch 17-letnich dziewcząt, francuskiej arystokratki - dumnej i pięknej Gilberte de Permont - oraz szczerej i tryskającej radością życia Amerykanki, Ann Blakely...

BS/AL
1 Przedmiot
11,00 zł
Brak podatku 1-2 dni

Paryż 1941. Obce mundury, terror, zimno i głód. W tej ponurej rzeczywistości przyjaźń dwóch 17-letnich dziewcząt, francuskiej arystokratki - dumnej i pięknej Gilberte de Permont - oraz szczerej i tryskającej radością życia Amerykanki, Ann Blakely, jaśnieje niczym promień słońca. Wkrótce jednak i ten promyk gaśnie - dziewczęta w wirze wojny tracą ze sobą kontakt.

Kiedy spotykają się ponownie, są nie tylko o parę laty starsze... Ciężko doświadczona przez wojnę Ann nie traci swojej otwartości wobec ludzi, a zwłaszcza wobec przyjaciółki, która zamyka się w sobie i popada w cynizm, by uporać się z własną przeszłością (m.in. wielokrotnie gwałcona przez hitlerowców w więzieniu, widziała śmierć własnych rodziców, wyszła za mąż za niemieckiego żołnierza, wysokiego rangą; ma z nim dziecko).

Lata mijają, a losy tych dwóch kobiet nieustannie się ze sobą przeplatają. Chorobliwa żądza zemsty związana z przysięgą, jaką Gilberte złożyła niegdyś ojcu, niegasnąca miłość Ann do męża przyjaciółki, dziecko... wszystko rodzi konflikty, które ich przyjaźni nie wróżą nic dobrego.

[z okładki]

Uwagi: książka wycofana z biblioteki, zawiera pieczątki i adnotacje biblioteczne; lekko ubite narożniki.

BS/AL
1 Przedmiot

Dane

autor
Jacqueline Briskin
okładka
miękka
ISBN
8385373659
wydawnictwo
Da Capo
rok wydania
1993
liczba stron
464
numer wydania
1
przekład
Teresa Tarkowska
szerokość produktu
12,5
wysokość produktu
19,5
grubość produktu
2,4
waga
0,4
język
polski
stan
dobry +
zbiór
BS/AL