• brak w sklepie

Ludzie, lata, życie T.4

Pisałem o ludziach, z którymi zetknął mnie los, o książkach i obrazach, które odegrały jakąś rolę w moim życiu. Istnieje wielu wybitnych malarzy i pisarzy, o których nie napisałem, bo nie znałem ich osobiście albo znałem za mało. Książka ta nie jest kroniką, lecz raczej spowiedzią, ufam też, że czytelnicy właściwie ją zrozumieją.

8,00 zł
Brak podatku
brak w sklepie

Od autora: Książka ta wywołała wiele dyskusji i uwag krytycznych. W związku z tym chciałbym raz jeszcze podkreślić, że książka ta jest opowieścią o moim życiu, o poszukiwaniach, pomyłkach i znaleziskach jednego tylko człowieka. Jest oczywiście najzupełniej subiektywna, ja zaś nie roszczę sobie najmniejszych pretensji do tego, aby nakreślić dzieje epoki lub choćby dzieje ciasnego kręgu inteligencji radzieckiej.

Pisałem o ludziach, z którymi zetknął mnie los, o książkach i obrazach, które odegrały jakąś rolę w moim życiu. Istnieje wielu wybitnych malarzy i pisarzy, o których nie napisałem, bo nie znałem ich osobiście albo znałem za mało. Książka ta nie jest kroniką, lecz raczej spowiedzią, ufam też, że czytelnicy właściwie ją zrozumieją.

uwagi: nieznaczne zabruszenia okładki, pożółkły papier

Erenburg Ilia

Dane

autor
Erenburg Ilia
okładka
miękka
ISBN
8307009693
wydawnictwo
Czytelnik
rok wydania
1984
liczba stron
352
numer wydania
1
przekład
Wacława Komarnicka
szerokość produktu
12
wysokość produktu
19,5
grubość produktu
2,2
waga
0,3
język
polski
stan
bdb-
zbiór
BS/IAPR