Ekspedycja Ra

Pomysł na wyprawę Ra powstał, gdy Thor Heyerdahl odwiedził Wyspę Wielkanocną i napotkał tam rysunki trzcinowych łodzi, wyposażonych w maszty i żagle. Następnie chciał udowodnić, że prehistoryczne cywilizacje po obu stronach Atlantyku mogły mieć ze sobą kontakt, dzięki podróżom na takich łodziach...

IAP/R
1 Przedmiot
16,00 zł
Brak podatku 1-2 dni

Pomysł na wyprawę Ra powstał, gdy Thor Heyerdahl odwiedził Wyspę Wielkanocną i napotkał tam rysunki trzcinowych łodzi, wyposażonych w maszty i żagle. Następnie chciał udowodnić, że prehistoryczne cywilizacje po obu stronach Atlantyku mogły mieć ze sobą kontakt, dzięki podróżom na takich łodziach.

W 1969 r. łódź trzcinowa Ra – nazwana tak na cześć egipskiego boga słońca – została zbudowana z trzciny papirusowej rosnącej przed Wielką Piramidą w Gizie w Egipcie.

Heyerdahl zgromadził załogę składającą się z siedmiu mężczyzn różnych narodowości. Chciał pokazać, jak tak różnorodna grupa może się skutecznie porozumiewać  w stresie i trudnych warunkach. Zespół składał się z Normana Bakera, Carla Mauriego, Yuria A. Senkevicha, Santiago Genovesa, Abdullaha Djibrine’a oraz Georgesa Souriala – oraz oczywiście z samego Heyerdahla.

cz-b. foto. po tekście na wklejkach [83]

Uwagi: obwoluta z przetarciami, zabrudzeniami; zażółcony papier bloku.

Camara Laye
IAP/R
1 Przedmiot

Dane

autor
Thor Heyerdahl
okładka
miękka ze skrzydełkami
ISBN
9785102806576
seria wydawnicza
Naokoło Świata
wydawnictwo
Iskry
rok wydania
1974
liczba stron
452+32
numer wydania
1
przekład
Zygmunt Łanowski
szerokość produktu
14,5
wysokość produktu
20
grubość produktu
2,8
waga
0,45
język
polski
stan
dobry
zbiór
BS/IAPR