Lista produktów marki Maria Kuncewiczowa

Aktywne filtry

 • Listy do Jerzego

  10,00 zł

  Poprzez wszystkie stronice trwa obcowanie pisarki z mężem, który umarł i którego kocha, mówi do niego nadal. Mówi o tym, czym żyje, co odbiera, co się z nią dzieje, co usiłuje pojąć, za czym tęskni. Myśli do niego.

 • Przezrocza

  18,00 zł

  Tomik ten zawiera reminiscencje literackie z wielokrotnych pobytów we Włoszech, dokąd os 1970 roku jesienią pisarka wyjeżdżała wraz z mężem i przebywała aż do wiosny, chroniąc się przed chłodami polskiej zimy. "Przezrocza" należą, wraz z wcześniejszymi "Fantomami" i "Naturą", do nurtu jej esejów autobiograficznych, uważanych przez część krytyków za jej szczytowe osiągnięcie. Kuncewiczowa (...) zaklasyfikowała "Przezrocza", nazywając je "podróżą przez miejsca i czasy"

  [ze wstępu Danuty Sękalskiej]

 • Tristan 1946

  10,00 zł

  “Tristan 1946” Marii Kuncewiczowej to powtórka celtyckiego mitu o Tristanie i Izoldzie, a zarazem próba spojrzenia na skomplikowane losy ludzkie tuż po II wojnie światowej. Powieść psychologiczna, powieść o miłości, ale i obrachunek z historią.

 • Cudzoziemka

  6,00 zł

  Koliber 81

  Niezwykły, głęboki, poruszający portret psychologiczny kobiety niespełnionej, zawiedzionej i nieszczęśliwej. Historia pięknej i utalentowanej Róży, której karierę artystyczną złamał w zaraniu nieodpowiedzialny nauczyciel...

  brak w sklepie